Korzyści z modernizacji starych wind

Sprawna, nowoczesna winda w bloku, szpitalu czy hotelu zapewnia użytkownikom budynków odpowiedni komfort, ale także bezpieczeństwo. Właśnie dlatego, administratorzy starych, mocno wyeksploatowanych dźwigów powinni jak najszybciej rozważyć wykonanie kapitalnego remontu. Sprawdź, jakie korzyści daje modernizacja windy i dowiedz się, co obejmuje jej kompleksowy remont.

Jakie standardy powinna spełniać nowoczesna winda?

Czy to w budynku mieszkalnym, czy użytkowym, winda powinna być przede wszystkim niezawodna i sprawna technicznie. Przewagą nowoczesnych dźwigów są ich liczne udogodnienia, takie jak komfortowo wykończone kabiny, łatwe sterowanie czy szybkość pokonywania kolejnych kondygnacji. Wysłużone modele, po których wyraźnie widać trudy wieloletniej eksploatacji, budzą mniejsze zaufanie użytkowników, którzy w obawie o bezpieczeństwo, często wolą po prostu wchodzić po schodach. Dlatego tak ważne są regularne modernizacje wind, pozwalające dostosować je do aktualnych standardów, wymogów bezpieczeństwa oraz podnoszące komfort podróżowania między piętrami.

Co obejmuje modernizacja wind?

Remont dźwigu osobowego lub towarowego to dla podmiotu administrującego budynkiem spore wyzwanie organizacyjne i finansowe. Warto podejść do niego kompleksowo i zadbać o każdy element wymagający konserwacji lub naprawy. Częściowe modernizacje wind – choć możliwe – zwykle nie rozwiązują wszystkich problemów z bezpieczeństwem i wygodą użytkowania. W ramach pełnej usługi wymianie podlegają wszelkie wyeksploatowane podzespoły, kluczowe z punktu sprawnego działania dźwigu w budynku. Zastąpienie startych, zużytych części pozwala na dostosowanie całej konstrukcji do aktualnych norm i poprawia parametry pracy urządzenia osobowego.

Najważniejsze elementy modernizacji windy to m.in.:

  • wymiana aparatury sterującej na kontrolowaną przez mikroprocesor,
  • wymiana starego zespołu napędowego wraz z osprzętem,
  • montaż nowego dźwigu,
  • wykonanie nowej zabudowy wnętrza kabiny, wymiana drzwi, podszybia itp.

Winda po remoncie zużywa mniej energii

Do podstawowych korzyści, jakie niesie za sobą modernizacja windy, należy zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Montaż nowego zespołu napędowego oraz systemu sterującego pozwolą ograniczyć zużycie energii przez dźwig o 30, a nawet o 50%.

Nowoczesna winda to komfort i bezpieczeństwo

Jednocześnie, wyposażona w nowoczesne podzespoły winda porusza się z większą płynnością. Łagodny start i zatrzymanie kabiny oraz jej sprawne przemieszczanie się między poszczególnymi kondygnacjami budynku to korzyści odczuwalne dla pasażerów. W parze z wymierną poprawą komfortu użytkowania zwiększa się również poziom bezpieczeństwa – solidne, nowoczesne podzespoły dają gwarancję bezawaryjnej, wydajnej, niezawodnej pracy dźwigu osobowego lub towarowego.

Korzyści dla administracji

Przeprowadzenie kompleksowej modernizacji windy opłaca się również administratorom budynku: spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym. Warto potraktować ją jako inwestycję w bezpieczeństwo i komfort, która w dodatku szybko się zwróci. W odróżnieniu od starego mechanizmu nowoczesny nie będzie wymagał napraw i remontów, poza obowiązkowymi, regularnymi przeglądami. Warto również mieć na uwadze wytrzymałość współczesnych kabin, które dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, są odporniejsze na akty wandalizmu. Niższe zużycie energii to także znacząca obniżka kosztów utrzymania budynku. Sam obiekt, wyposażony w funkcjonalne rozwiązania, staje się atrakcyjny dla potencjalnych lokatorów, zainteresowanych kupnem lub wynajmem lokali.

Modernizacja wind – zleć to ekspertom!

Zlecając modernizacje wind w budynkach mieszkalnych lub użytkowych, warto zaufać ekspertom z doświadczeniem. Tylko wykwalifikowana firma, od lat zajmująca się montażem, naprawami i przeglądami dźwigów zapewni najwyższą jakość obsługi serwisowej. W Warszawie i okolicach najlepszym wyborem będą Windy24h – realizujemy całodobowe usługi na terenie stolicy. Nie odkładaj remontu na ostatnią chwilę – już dziś zleć modernizację windy, zadbaj o bezpieczeństwo użytkowników oraz obniż koszty eksploatacji budynku.

21 czerwiec